Trener personalny dla kobiet. Dlaczego warto ćwiczyć pod okiem trenera?

Trener personalny dla kobiet. Dlaczego warto ćwiczyć pod okiem trenera?

21 lutego, 2023 0 przez Mikołaj Online

Jeśli od pewnego czasu chodzi za Tobą myśl, aby zacząć ćwiczyć, to możemy tylko przyklasnąć temu pomysłowi. Pamiętaj jednak, żeby nie robić niczego ad hoc. Treningi muszą być dobrze dobrane do Twoich predyspozycji, aktualnej formy oraz celu, jaki chcesz osiągnąć. Skorzystaj z naszej wskazówki i rozejrzyj się za dobrym trenerem personalnym dla kobiet. Dlaczego warto? Oto najważniejsze argumenty.

Najlepsze i najszybsze efekty

Jeśli masz konkretne oczekiwania treningowe, na przykład chcesz w ciągu pół roku wrócić do wagi sprzed ciąży czy poprawić swoją słabą kondycję, to trener personalny dla kobiet jest tą osobą, do której warto się zgłosić. Profesjonalny trener opracuje taki plan, który pozwoli Ci zrealizować swoje postanowienia w możliwie jak najkrótszym czasie.

Unikniesz błędów

Samodzielne rozpoczynanie treningów, zwłaszcza na siłowni, to praktycznie gwarancja utrwalenia złych nawyków i popełniania poważnych błędów technicznych. Wiele osób miesiącami poci się na wolnych ciężarach i maszynach, nie widząc żadnych efektów. To konsekwencja niepoprawnej techniki. Trener personalny do tego nie dopuści.

Mniejsze ryzyko doznania kontuzji

Podstawowym zadaniem trenera personalnego dla kobiet jest dobranie takich obciążeń treningowych, które zmuszą Twój organizm do wysiłku, ale jednocześnie nie spowodują przekroczenia jego zdolności fizykalnych. Pisząc prościej: trener uchroni Cię przed kontuzjami, w tym bardzo poważnymi, które mogłyby na długi czas spowodować rozbrat z aktywnością fizyczną.

Urozmaicone treningi

Treningi pod okiem dobrego trenera nigdy nie są nudne. Trener zauważy, kiedy potrzebujesz odmiany i zaproponuje nowe ćwiczenia, dzięki czemu nie popadniesz w rutynę i będziesz zawsze z przyjemnością szła na trening.

Brak problemów z motywacją

Trener personalny wie, kiedy przycisnąć, a kiedy odpuścić. Przede wszystkim jednak nie pozwoli, aby opanowało Cię lenistwo. Możesz liczyć na jego wsparcie w trudnych chwilach i stałe motywowanie do dawania z siebie jeszcze więcej.

Którego trenera personalnego dla kobiet w Katowicach wybrać?

Najważniejszym kryterium, jakim warto się kierować przy wyborze trenera personalnego dla kobiet, są opinie innych pań korzystających z jego pomocy. W Katowicach świetną renomą cieszy się Joanna Orlińska, trener personalny, instruktor boksu Polskiego Związku Bokserskiego i założycielka Ladies Boxing Brigade.

Joanna prowadzi zajęcia z fitboxingu, czyli bardzo ciekawego połączenia fitnessu, boksu, crossfitu, treningu funkcjonalnego i interwałowego. Jest to świetna propozycja dla pań, które oczekują szybkich efektów, chcą kompleksowo zadbać o swoje ciało i wzmocnić wszystkie partie mięśniowe.

Zajęcia w Ladies Boxing Brigade odbywają się codziennie w COB Fitness Premium Club w Katowicach przy ulicy Wesołej 3. Biorą w nich udział dziewczyny z całych Katowic, w tym z Piotrowic-Ochojca czy Brynowa. Godziny treningu są ustalane indywidualnie, a szczegóły sprawdzisz na stronie https://fit-boxing.pl/.

0 0 votes
Daj ocenę