Teraz bank musi „wesprzeć” w przypadku błędnego przelewu

Teraz bank musi „wesprzeć” w przypadku błędnego przelewu

2 maja, 2020 0 przez Mikołaj Online

Teraz bank musi „wesprzeć” w sukcesie błędnego przelewu – Od lipca 2018 roku łatwiej będzie odzyskać omyłkowo wysłane pieniądze (błędne znane na przelewie). Bank będzie odpowiedzialny ułatwić nam w takim wypadku. Pomoc ta otaczać się przecież będzie do związku z bankiem odbierającym przelew oraz – w ostateczności – do podania danych personalnych przypisanych do konta odbiorcy.

Teraz bank musi „wesprzeć” w sukcesie błędnego przelewu

 

Nie rozumiem czy byliśmy gdy w działaniu sytuację, w jakiej przesłaliście pieniądze na złe konto. Ja był taką okazję dwa razy, w współczesnym raz z mojej winy i raz przez błędnie podany numer konta. W takich przypadkach zawsze winni istnieli na ludzką wolę innej kobiety i odrobina szczęścia. Mi udało się raz zapłacić za samochód na błędny numer konta, ponieważ taki dany był na FV. Powodzenie w wydarzeniu, że nr konta (błędny) na które przelałem pieniądze nie istniał także zwrócił mi je automat bankowy. W kolejnym przypadku wymagał jednak umówić się z odbiorcą konta i prosić o zwrot. Całe szczęście, że go wiedziałem.

Procedura zwrotu błędnie wykonanego przelewu
Od lipca bieżącego roku procedura zwrotu pieniędzy w sukcesie przelewu pieniędzy zostanie nieco uproszczona, ponieważ bank będzie miał obowiązek nam pomóc. W planie bank jest cel podjąć działalność w rozwoju 3 dni od zgłoszenia. Musi powiadomić odbiorcę przelewu oraz zagraniczni bank o błędnej transakcji. Odbiorca takiego przelewu ma 30 dni na przełom pieniędzy. Trafiają one na początku na konto techniczne w banku, i dopiero wtedy do właściciela.

Po otrzymaniu informacji od banku, odbiorca błędnego przelewu ma 30 dni na reakcję. Gdyby ona nie nastąpi, to bank na polski wniosek musi dać nam duże dane personalne posiadacza konta czyli imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres działalności itp. Jeśli odbiorca przelewu posiada konto w zagranicznym banku, więc ostatni bank jest 3 dni na przesłanie takich reklamy do naszego banku, który następnie udostępni znane nam (uwaga jeśli użyjemy je do różnych charakterów niż odwrócenie transakcji grozi nam grzywna do 30 000 PLN).

I na tym prawie więcej rola banku się kończy. Dalej o zwrot pieniędzy musimy walczyć sami przed sądem lecz w sukcesie mienia dużych informacji i dokumentacji całej sytuacji kwestia będzie całkiem prosta, przynajmniej nie wiem ile powinien w takich przypadkach odkładać na decyzję sądu.

Idealnie byłoby gdyby istniała procedura, gdzie przy błędnym przelewie na polski wniosek wszystko dzieje się automatycznie. Wyobrażam sobie jednak, że potrafiło wówczas żyć wykorzystane przez „cwaniaków” w daleki rodzaj. W jakimkolwiek razie stanowi wtedy łatwa zmiana pomagająca odzyskać pieniądze z błędnych przelewów, które każdemu potrafią się zdarzyć.

Artykuł powstał dzięki serwisowi pożyczki na zasiłki

0 0 votes
Daj ocenę