Profesjonalne mycie DPPL i regeneracja pojemników

Profesjonalne mycie DPPL i regeneracja pojemników

31 sierpnia, 2020 0 przez Mikołaj Online

Posiadasz wysłużone paletopojemniki, beczki czy kanistry i chciałbyś, żeby posłużyły jeszcze wiele lat? A może masz używane zbiorniki i nie wiesz, co było w nich składowane, więc nie wiesz czy są bezpieczne? Pojemniki służyły do przechowywania benzyny lub oleju napędowego i nie wiesz, jak przystosować je do magazynowania innych materiałów? Regeneracja pojemników przywróci im pełną funkcjonalność i sprawi, że będą działać jak nowe!

Paletopojemniki, beczki czy kanistry to zwykle intensywnie użytkowane przedmioty, w których składuje się rozmaite materiały, od sypkich po płynne, od kruszyw, przez pasze i zboża, po oleje napędowe i benzynę. Eksploatacja takich pojemników naturalnie wymaga ich odpowiedniej pielęgnacji, by zachować bezpieczeństwo i funkcjonalność. Rzeczy, na które szczególnie należy zwrócić uwagę, to przede wszystkim czystość pojemników i ich szczelność. Za mycie DPPL i inspekcję stanu technicznego można oczywiście wziąć się samemu, jednak może okazać się to nieefektywne kosztowo – pod względem czasowym i finansowym – jak również nieefektywne jakościowo. Dlatego warto zlecić te działania firmie zewnętrznej, która specjalizuje się w regeneracji zbiorników tego typu i zapewni profesjonalne mycie paletopojemników, beczek czy kanistrów.

Mycie paletopojemników, kontenerów, beczek i kanistrów

Dlaczego warto zlecić mycie DPPL zewnętrznej firmie? Przede wszystkim, jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z takimi czynnościami, możesz po prostu nieprawidłowo się do nich zabrać. W Internecie można znaleźć mnóstwo domowych czy półprofesjonalnych rozwiązań na to, jak przeprowadzić taki proces, jednak korzystając z nich nie tylko nie masz gwarancji, że efekt będzie właściwy – w najgorszym wypadku możesz zniszczyć zbiornik! Profesjonalne mycie DPPL zwykle jest czynnością towarzyszącą w przypadku firm, które zajmują się zagospodarowaniem odpadów bądź po prostu sprzedają tego typu pojemniki. Jedną z polskich firm, które działają w tym zakresie, również w Katowicach, jest Eko.Recycling. Jej głównym profilem działalności jest zagospodarowanie odpadów różnego rodzaju, jednak jest to również sprzedaż pojemników i właśnie ich kompleksowa regeneracja.

Mycie DPPL – dlaczego warto?

Głównym powodem są kwestie bezpieczeństwa. Paletopojemnik powinien być czysty przed wypełnieniem, żeby nie było obaw o ewentualne zanieczyszczenie składowanego materiału. Istotna jest również szczelność pojemnika i poprawne działanie zaworu, nakrętki, dekla, uszczelki i innych elementów. Utrzymywanie odpowiedniego stanu technicznego paletopojemnika, beczki czy kanistra jest bardzo ważne, bo ma to bezpośredni wpływ na stan przechowywanych w nich materiałów. Szczelność to oczywista sprawa, jednak szczególnie istotny jest wpływ, jaki mają pozostałości poprzednio składowanego materiału na ten, który będzie przechowywany teraz. Może się wydawać, że w kanistrze po wodzie można bez obaw przechowywać benzynę, jednak warto przemyć kanister, choćby po to, żeby pozbyć się ewentualnego osadu, zwłaszcza jeśli była to woda twarda.

Profesjonalne mycie DPPL gwarantem bezpieczeństwa

Takie działanie na własną rękę może być problematyczne, choćby ze względu na brak odpowiednich preparatów czy wręcz całej aparatury potrzebnej do prawidłowej dezynfekcji, mycia i regeneracji. Eko.Recycling oferuje indywidualnie dostosowywane usługi świadczone w terminie ustalonym wraz z klientem. Możliwe jest odebranie używanych zbiorników i dostarczenie z powrotem już zregenerowych. Ponieważ na kształt zlecenia wpływa szereg czynników, wycena jest przeprowadzana dopiero po uzgodnieniu szczegółów, jednak ze względu na okresową potrzebę takiego działania, profesjonalne mycie DPPL nie jest przedsięwzięciem nieopłacalnym.

 

0 0 votes
Daj ocenę