Poczta kurier Toszek  zamów online

Poczta kurier Toszek zamów online

9 października, 2019 Wyłączono przez Mikołaj Online

Z powodu szybkiego tempa życia i dużej popularności zakupów przez internet, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku usługi kuszą nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Racibórz może być dziecinnie łatwe i naprawdę może uprościć nam życie. Co należy wiedzieć o nadawaniu przesyłek kurierem? Jakie mogą być dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie błędy popełniamy przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Racibórz

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane przesyłki, to te o małych rozmiarach. Chociaż przetransportowanie ich samemu na pocztę może nie jest, aż takie trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej wiele upraszcza. Możemy oszczędzić przy tym czas a także swoje nerwy, ponieważ stanie w kolejkach do okienka nigdy nie jest przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to jedynie kilka kroków, najpierw trzeba złożyć zlecenie na kuriera, zabezpieczyć przesyłkę zgodnie z wytycznymi i poczekać aż Poczta kurier Racibórz pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość odebrać naszą przesyłkę nawet w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie przed południem, lub dnia następnego. Ma to znaczenie zwłaszcza kiedy zależy nam na przekazaniu paczki gdzieś na czas. Zwyczajowo czas doręczenia przesyłki to 24 godziny w następnym dniu roboczym.

Wysyłka w dużych ilościach

Jeśli zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy wiele przesyłek miesięcznie warto skorzystać z opcji wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć ilość papierów. Dodatkowo mamy wtedy opcję dostania faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy nadawaniu tylu przesyłek na pewno zauważymy też plusy z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej prosto spod naszego miejsca zamieszkania. zawiezienie ich każdorazowo na pocztę zajęło by dużo czasu a także wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza kiedypaczki dużo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych będzie korzystniejsza niż płatność za każdą z paczek oddzielnie. W związku z tym gdy musimy nadawać duże ilości przesyłek warto skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, gdy produkt który potrzebujemy nadać zajmuje bardzo dużo przestrzeni i dużo waży? Opłacalnym wyjściem jest przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz towaru do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się właściwie od nadania normalnej przesyłki. Również musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć pakunek oraz umożliwić kurierowi odebranie. Z racji na rozmiary przesyłki powinniśmy zapewnić dojazd dla samochodu ciężarowego do punktu przechowywania ładunku.

Należy pamiętać, że kalkulując rozmiary przesyłki i wagę powinniśmy doliczyć paletę. Typowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Ponadto zrobione z drewna palety mogą zmienić swoją wagę pod wpływem wilgotności, w związku z tym lepiej nie zbliżać się do maksymalnej masy przesyłki. Decydując się na paletę na której wyślemy produkty, upewnijmy się czy będzie ona w zadowalającym stanie. Uszkodzona paleta nie może stanowić odpowiedniego zabezpieczenia i towary na niej mogą ucierpieć. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie wysłania przesyłki, możemy mieć problem z otrzymaniem odszkodowania za straty.

Ogólne zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto ma własne wewnętrzne wskazówki odnośnie rozmiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym dobrze jest przeanalizować je przed zrobieniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości przesyłki i jej wielkości. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej folią lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Niewielkie przesyłki z kruchą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie amortyzowało ewentualne drgania. Chociaż Poczta kurier Racibórz chce by wszystkie paczki były przenoszone z troską, jednak warto pamiętać, że w czasie przewozu nasza przesyłka może się przewracać albo zostać przyciśnięta przez inne pakunki.

Inną rzeczą o której sporo nadawców zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Racibórz odbierając przesyłkę musi też ten dokument dostać i jeśli nie wydrukowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić kiedy kurier już czeka. W związku z tym wydłuża się czas odbioru paczki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dotrzeć. W związku z tym należy pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o innych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Racibórz .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę