OC w życiu prywatnym – gdzie kupić je w Chełmie Śląskim i po co?

OC w życiu prywatnym – gdzie kupić je w Chełmie Śląskim i po co?

30 kwietnia, 2021 0 przez Mikołaj Online

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – czyli OC – wielu osobom kojarzy się głównie z obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Tymczasem ma ono znacznie szerszy zakres i odnosi się również do odpowiedzialności w życiu prywatnym.

OC w życiu prywatnym – czym jest i dlaczego go potrzebujesz?

OC w życiu prywatnym chroni przed finansowymi następstwami szkód wyrządzonych nieumyślnie przez ubezpieczonego osobom trzecim. Może obejmować szkody wyrządzone nie tylko przez ubezpieczonego, ale też przez mieszkających z nim domowników, najemców nieruchomości czy nawet domowe zwierzęta. Zabezpieczenie przed sporymi wydatkami to kluczowy powód, dla którego warto posiadać takie ubezpieczenie. Chełm Śląski to jedno z miast w Polsce, gdzie dostępna jest stosowna oferta w tym zakresie. Klasycznym przykładem zastosowania OC w życiu prywatnym jest zalanie mieszkania sąsiada. Efektem tego zdarzenia mogą być rozległe szkody, których likwidacja kosztuje niekiedy sporo – w wielu przypadkach potrzebny jest poważny remont. W razie braku odpowiedniego ubezpieczenia sprawca szkody musi pokryć wydatki z własnej kieszeni.

OC w życiu prywatnym – na czym polega?

 

OC w życiu prywatnym zapewnia ochronę na wypadek szkód majątkowych oraz osobowych. Odnosi się do różnych sytuacji jak np. posiadanie nieruchomości mieszkalnej, posiadanie zwierząt domowych, amatorskie uprawianie sportu, opieka nad dziećmi lub korzystanie z rowerów i wózków inwalidzkich.

OC w życiu prywatnym – jak kupić?

 

OC w życiu prywatnym nie występuje jako samodzielny produkt ubezpieczeniowy, a jako dodatek do różnych polis, jakie proponuje każda nowoczesna agencja ubezpieczeniowa. Chełm Śląski nie odstaje od ogólnopolskich standardów, a klienci zainteresowani omawianym ubezpieczeniem traktują je jako uzupełnienie polisy mieszkaniowej, na życie czy turystycznej. Zawsze trzeba dokładnie zapoznać się z warunkami danej polisy – bywa, że OC w życiu prywatnym występuje w podstawie, ale na ogół trzeba je wykupić jako odrębny dodatek.

OC w życiu prywatnym – gdzie kupić?

 

Bez względu na to, jaki rodzaj polisy zawierającej OC w życiu prywatnym wchodzi w rachubę, warto porównać co najmniej parę różnych ofert. Zwykle najbardziej opłaca się wykupić ubezpieczenie w sprawdzonych firmach takich jak np. PZU. Zakres ochrony, wyłączenia odpowiedzialności i sumy gwarantowane – to kluczowe zagadnienia, jakie z klientem powinien omówić agent ubezpieczeniowy. Chełm Śląski to miasto, gdzie oferta ubezpieczeniowa jest bardzo rozbudowana i dostępna zarówno stacjonarnie, jak i online.

 

0 0 votes
Daj ocenę