Koszulki Miodowe lata Lipiany

Koszulki Miodowe lata Lipiany

3 lipca, 2019 0 przez Mikołaj Online

“Miodowe lata” to kultowy telenowela, który od lat gości na ekranach telewizorów w wielu polskich mieszkaniach. Nieustannie cieszy się dużą sławą, nawet wśród młodszych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Program został zrealizowany na licencji zagranicznego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż ciężko zauważyć, że cały telenowela jest spektaklem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Dziwnów

 

Został on wyprodukowany na żywo, przy publice w teatrze Żydowskim w Warszawie. Nadawanie serialu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Wyemitowano go w 131 odcinkach, podzielonych na 9 serii. W 2004 roku podjęto się kontynuacji programu, która została wypuszczona w 17 odcinkach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki serialu często emitowane są na wielu stacjach telewizyjnych. Można je również łatwo odszukać w sieci wpisując hasło miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej stronie.

Koszulki Miodowe lata Dziwnów

Serial opowiada o perypetiach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi bohaterami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), motorniczy tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanalizacji. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy cały czas szukają sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie ogromnej fortuny. Działania prowadzone przez nich w tym celu, za każdym razem kończą się fiaskiem i wplątują ich w tarapaty. Przyjaciele są nierozgarnięci i naiwni, cały czas popadają w sprzeczki między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha zazwyczaj udaje im się z nich wyjść bez ran, rozumieją również, że ich przyjaźń jest ciągła i nie mogą bez siebie przetrwać.

Koszulki Miodowe lata Dziwnów

Karol Krawczyk to postać nieco nieugięta, często chodzi zdenerwowany, więc nietrudno wytrącić go z równowagi, co często powoduje przyjaciel Tadeusz. Jest niezwykle sprytny, stale obmyśla nowatorskie plany, dzięki którym nareszcie uda mu się zarobić. Do swoich pomysłów zawsze udaje mu się namówić Norka, który zawsze ulega silnemu charakterowi przyjaciela. Niefortunnie pomysły te zawsze kończą się problemami. Jako motorniczy, Krawczyk śni o prowadzeniu nowego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od lat prowadzi tramwaj przestarzały. Praca stanowi istotny element jego życia, nawet kiedy śpi, nierzadko śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu żartów jest jego otyłość. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana mama Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego charakteru, Krawczyk w głębi serca jest ciepłą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Norka. Pomimo wielu kłótni bohaterowie zawsze się dochodzą do porozumienia.

Koszulki Miodowe lata Dziwnów

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanałach. Ze względu na swoje spokojne i sympatyczne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w wykonywaniu nie do końca przemyślanych i niepoważnych pomysłów. Jego postać jest opozycją dla postaci Krawczyka. Tadeusz jest spokojny i szczupły. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że bardzo często zagląda do lodówki Krawczyków, często je z nimi obiad.

Równie ciekawymi postaciami, których charakter i podejście do życia mocno kontrastuje z usposobieniem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety nieustannie krytykują nielogiczne pomysły swoich mężów, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne tarapaty.
Danuta jest kobietą o bardzo silnym charakterze, jest uparta i często agresywna w stosunku do swojego męża Norka.
Alina jest jej opozycją, jest kobietą opanowaną, znosi wszystkie niemądre pomysły Karola, jednak często stara się go zatrzymać przed wplątaniem się w kolejne kłopoty. Pomimo swojego spokojnego charakteru, potrafi jedną ripostą odebrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej służy, często narzeka na to, że małżonek nie pozwala jej podjąć kariery zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Dziwnów

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi cytatami i motywami z serii to świetny pomysł na upominek dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest mnóstwo ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Teksty, które się na nich znajdują to między innymi najpopularniejsze teksty Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy kultowa tekst Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (z wyjątkiem koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Dziwnów

Zobacz również serial miodowe lata

0 0 votes
Daj ocenę