Koronawirus w Chinach. Zamknięto targ żywności w Pekinie po wykryciu kolejnych przypadków

Koronawirus w Chinach. Zamknięto targ żywności w Pekinie po wykryciu kolejnych przypadków

13 czerwca, 2020 0 przez Mikołaj Online

Władze Pekinu zamknęły w sobotę (13 czerwca) największy w mieście hurtowy targ żywności po wykryciu siedmiu przypadków zakażenia koronawirusem w ciągu ostatnich dwóch dni – poinformowała oficjalna chińska agencja Xinhua, na którą w sobotę powołuje się AP.

Państwowa Komisja Zdrowia poinformowała w piątek (12 czerwca), że w stolicy ChRL potwierdzono sześć nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wcześniej w czwartek (11 czerwca) wykryto jeden przypadek. Są to pierwsze infekcje, do których doszło lokalnie w stolicy Chin od ponad 50 dni – zwraca uwagę Associated Press.

Uwaga skupiła się na targu żywności po wykryciu tam pierwszych trzech przypadków zakażenia. Wirusa wykryto również w otoczeniu. Według doniesień chińskich mediów, dwie zainfekowane osoby były na rynku, a trzecia pracowała z jedną z nich w instytucie badań mięsa.

Urzędnicy miejscy poinformowali w piątek, że wszyscy pracownicy giełdy Xinfadi przeszli testy na koronawirusa. Zamówiono także testy próbek żywności z wszystkich hurtowych targów żywności w mieście.

Jak przekazano – giełda Xinfadi, która ma 4000 najemców, zostanie zdezynfekowana.

źródło interia

0 0 votes
Daj ocenę