Kiedy lekarza ginekolog może stwierdzić ciąże?

Kiedy lekarza ginekolog może stwierdzić ciąże?

23 stycznia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Potwierdzenie ciąży u pań jest bardzo często efektem podejrzeń i przypuszczeń przyszłej mamy o swoim stanie błogosławionym. Już samo zatrzymanie miesiączki nie jest jednakże jedynym sygnałem, który wskazywałby ciąże. Lekarze ginekolodzy wykonują też badania umożliwiające potwierdzenie ciąży.


Kiedy lekarz ginekolog może stwierdzić ciąże?

Przyszła mamusia pragnie dowiedzieć się o zajściu w ciąże możliwie jak najszybciej. Jednak pierwszym znakiem poczęcia jest zazwyczaj spóźniający się okres. O ciąży dowiedzieć się możemy nie wcześniej aniżeli miesiąc dokonaniu zapłodnienia. I dopiero zalecane jest wykonywanie testów ciążowych. W innym razie mogą one nie pokazywać prawdziwego wyniku.

Jeśli jednakże chcielibyśmy dowiedzieć się o o ciąży trochę wcześniej, będziemy mogli wybrać się do ginekologa. Lekarz ginekolog zleci badanie krwi w celu oznaczenia ilości hCG. Hormon jest wydzielany już 48h od zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

Niska wartość hCG oznacza, że nasza komórka jajowa nie zagnieździła się lub wystąpiło wczesne poronienie. Natomiast w sytuacji jego zbyt wysokiej wartości można mieć do czynienia z ciążą zaśniadową – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki.

Nim ginekolog otrzyma wyniki naszych badań przeprowadzi również badanie palpacyjne. Objawami zapłodnienia może być rozpulchnienie pochwy oraz dodatkowo zasinienie i rozpulchnienie szyjki macicy. Może przeprowadzić też dopochwowe badanie USG. Poprzez takie badanie można stwierdzić ciąże od 4 tygodnia. Natomiast pierwsze badanie USG będzie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wówczas to wyznaczony zostanie termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Daj ocenę