Jakie dokładnie warunki należy spełniać, żeby dostać kredyt hipoteczny?

Jakie dokładnie warunki należy spełniać, żeby dostać kredyt hipoteczny?

23 stycznia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Dużo osób marzy o zdobyciu kredytu, który pozwoli na uzyskanie własnego domu, mieszkania a także zdobycie niezależności od swoich rodziców.

Jakie warunki należy spełniać, ażeby otrzymać kredyt hipoteczny?

 

Szczególnie młodzi starają się o posiadanie własnego kąta, jednakże ażeby uzyskać kredyt hipoteczny, trzeba spełniać wiele najważniejszych warunków, które stawia bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Kredyt hipoteczny może uzyskać pełnoletnia osoba – musi mieć ukończony 18 rok życia, a bardzo dużo banków proponuje osobom ,które nie skończyły jeszcze 35 roku życia dużo korzystniejsze warunki uzyskania takiego kredytu, m. in. atrakcyjniejsze oprocentowanie.

Wiele zależy również od okresu na jaki zaciągamy kredyt, banki zastrzegają sobie ażeby ostatnia rata przypadała maksymalnie pomiędzy 75 a 80 r. ż. Ważna jest także nasza historia kredytowa – kredyt hipoteczny nie zostanie udzielony osobie ,która ma złą historię kredytową i jakąkolwiek zaległość ze uregulowaniem rat, nawet jeżeli zobowiązania wcześniejsze opiewały na niewielkie sumy. O tym należy pamiętać!

Wysokość takiego kredytu a także decyzja o jego otrzymaniu uzależniona jest od zarobków osoby, która stara się o niego. Przy niskiej pensji bank może wydać decyzję odmowną, bo potencjalny kredytobiorca mógłby posiadać kłopot ze spłatą rat. Banki biorą pod uwagę także ilość osób w rodzinie, które są na utrzymaniu kredytobiorcy, i wysokość wziętych w chwili obecnej kredytów. Takie wskaźniki finansowe są podstawą jeżeli chodzi o określanie zdolności kredytowej konsumenta.

Wspomnę jeszcze na koniec, że największą szansę na kredyt hipoteczny ma osoba ,która jest zatrudniona na umowę o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. W przypadku innego źródła dochodów niestety banki życzyć sobie mogą spełnienia przez klienta dodatkowych warunków przy ubieganiu się o kredyt albo mogą się one zdecydować na udzielenie konsumentowi niższej sumy kredytu hipotecznego.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

0 0 votes
Daj ocenę