Haluksy Police

Haluksy Police

28 lutego, 2019 0 przez Mikołaj Online

Haluksy – domowe sposoby leczenia Zajmują nie tylko osób, lecz także mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Zobowiązuje się spośród obecnym przewlekły ból, i nawet problemy z mieszaniem się i działaniem. Jest wiele swoich sposobów na radzenie sobie spośród obecnym dyskomfortem. Czy są one zawsze pewne? Jakie nowe metody można spotkać?

Haluksy Myślibórz

Gdy są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500

Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to deformacja, często bolesna narośl w stronach palucha, która z okresem może sprawiać rozrastanie się stopy, jakie powoduje za sobą kolejne trudności. Najczęstszą uwagą jest predyspozycja genetyczna oraz płaskostopie, z którymi niestety nie odda się walczyć. Do drugich powodów należy otyłość, siedzący styl życia, nieodpowiednie obuwie (szczególnie w stanie trójkąta), czy i płeć (to schorzenie częściej występuje u mężczyzn płci pięknej). Czasami rzuca się również typ stopy – egipska, która stanowi wyjątkowo narażona na zmiany.
Jakie są metody leczenia?

Główną szkołą jest operacja, jednak wiele osób również radzi sobie „domowymi” sposobami, do jakich należy:

Zmiana obuwia na takie z płaskim obcasem i wysoką podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale uczestniczą w grze z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i korygujących ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające także jak ortezy. Utrzymują one skorygowane ustawienie na dłużej,
Wkładki do butów – powinien jednak mieć, żeby były dopasowywane sam do stopy, właśnie wtedy wykazują podobne działanie,
Wykonywanie zadań, zalecanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W sukcesie silnego bólu poleca się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej związanie za pomocą śrub. Choć idzie to groźnie, stanowi obecne efektywny rób na całe pozbycie się problemu. Niektóre z czynności są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu pozostaje jedynie nacięcie, jakie się bandażuje, nie ma wtedy konieczności zakładania gipsu. Wystarczy jedynie zadbać o stopę poprzez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty i ćwiczenia (np. przechodzenie na piętach i na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby posiadają swoje właściwości, przy haluksach warto skierować się do lekarzy – lekarza i fizjoterapeuty, którzy wesprą w wybraniu metod leczenia sam do wszystkiego. Dobrze też pamiętać o wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń, jakie potrafią zapobiegać powstawaniu tego punktu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Myślibórz

0 0 votes
Daj ocenę