Gdzie w Katowicach wymienić walutę?

Gdzie w Katowicach wymienić walutę?

10 października, 2020 0 przez Mikołaj Online

Czasem tak cieszymy się na czekające nas za granicą wakacje, iż zapominamy, że nawet na wakacjach typu all inclusive przyda nam się gotówka. Są również takie kraje, m.in. w Afryce czy Azji, gdzie bez lokalnej waluty nie poradzimy sobie nawet podczas zakupu wody w małym sklepiku, nie mówiąc o możliwości zakupu pamiątek na lokalnym targu. Oczywiście możemy poczekać z zakupem lokalnej waluty do czasu wylądowania w obcym kraju, jednak wiąże się to zazwyczaj z dużo mniej korzystnym kursem wymiany, a także możliwością oszustwa.

Jak wybrać kantor w Katowicach?

W XXI wieku zakup waluty to tak samo prosty proces jak zakup bochenka chleba. Euro, dolary czy funty to powszechnie dostępne waluty – zatem czym kierować się przy wyborze kantoru? Na odpowiedź składaja się 3 czynniki – kierujmy się bezpieczeństwem i dostępnością (w pierwszej kolejności), ale także ceną i… wygodą zakupu.

Bezpieczeństwo

Każda firma godna zaufania ma odpowiedni staż działalności i zapisy prawne. Podstawą przy wyborze miejsca, w którym chcemy zakupić waluty, będzie spełnienie wszelkich zobowiązań prawnych, takich jak wpis do Rejestru podmiotów prowadzących działalność kantorową. Natomiast im dłuższa działalność, tym większe prawdopodobieństwo, że firma nie „zniknie” z pieniędzmi, które jej przelaliśmy, co ma szczególnie istotne znaczenie przy zamówieniu waluty z dostawą do domu.

Dostępność

W dobie tanich lotów i szukania jak najbardziej unikalnych miejsc na wakacje nie dziwi popularność tak egzotycznych walut, jak szyling kenijski, rial omański czy rupia maurytyjska. Zszokować może natomiast ich dostępność – niewiele kantorów w Polsce oferuje te waluty. Na uwagę w tym temacie zasługuje kantor Tavex w Katowicach, który posiada ponad 65 walut możliwych do zakupienia „od ręki”!

Cena i wygoda

Oczywiście z punktu widzenia kupującego zależy nam na jak najlepszym kursie. Każdy kantor o dobrej renomie prowadzi swoją działalność online, gdzie na bieżąco można śledzić wahania cen. W przeciwieństwie do świata mody, zakup waluty pod dużym, znanym szyldem może oznaczać lepszy kurs z uwagi na duże obroty firmy i tym samym większą elastyczność cenową.

Łączy się to niejako z kolejnym czynnikiem, który może zadecydować o wyborze miejsca, w którym zakupimy walutę – wygodą. Najczęściej pod tym pojęciem rozumiemy dogodną lokalizację. Warto poszukać oddziału znajdującego się w samym centrum miasta, w doskonałym punkcie komunikacyjnym. Idealnym przykładem jest właśnie firma Tavex, której oddział w Katowicach znajduje się w samym sercu miasta, przy ul. 3 Maja 18 (z wejściem od Wawelskiej).

0 0 vote
Daj ocenę