Fit catering – czy tylko dla sportowców?

Fit catering – czy tylko dla sportowców?

10 października, 2020 0 przez Mikołaj Online

Choć catering dietetyczny ułatwia życie wielu sportowcom zawodowym, a także po prostu osobom aktywnym, to nie możemy stwierdzać, że jedynie takie osoby mogą odczuć wręcz zbawienne skutki stosowania diety pudełkowej. Szary Kowalski, który chciałby zadbać o swoje zdrowie, swoją sylwetkę i samopoczucie, również doceni pozytywne efekty diety pudełkowej. Wszystko to dzięki całej gamie możliwości diet, jakie roztaczają przed nami różne cateringi. Możemy wybrać opcję pomagającą zrzucić zbędne kilogramy, lub też taką, która pomoże nam przybrać masę. Nie martw się też, jeśli nie jesteś osobą o sportowym usposobieniu. Dieta pudełkowa doskonale sprawdza się też u osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Przynajmniej pozwoli nam jeść zdrowiej i w odpowiednich ilościach.

Dieta pudełkowa dla osób chcących zrzucić wagę

Zrzucanie zbędnego tłuszczu może być pięknym początkiem sportowego stylu życia. Decydując się na zmianę swojego żywienia, możemy zobaczyć jedynie plusy naszych decyzji. O ile tylko zrobimy to z głową i wytrwamy w naszym postanowieniu.

Jeśli chodzi o trwanie w postanowieniu o prowadzeniu zdrowego trybu życia (ćwiczeniach i trzymaniu się diety), to dieta pudełkowa, którą codziennie znajdziemy u progu naszych drzwi okaże się zbawieniem. Nie będziemy musieli pilnować już kaloryczności naszych codziennych posiłków, proporcji czy makroskładników, bo wszystko zostanie zrobione i policzone za nas.

Jeśli chodzi o naszą część „dietetycznych obowiązków”, to należeć do niej będzie przede wszystkim trzymanie się ustalonych planów i nie podjadanie, jeśli najdzie nas nagła ochota. Wydawać się to może błahe, ale de facto jest to najtrudniejsza część przechodzenia na dietę. Ogromnym czynnikiem będzie tu dyskomfort wywołany nagłą zmianą stylu życia.

Jak dobrać dietę pudełkową?

Ważne będzie odpowiednie ułożenie swojego programu żywieniowego, a także dobranie go do stylu naszego życia. W tym celu musimy dowiedzieć się, jak kaloryczna powinna być nasza dieta np. z https://bedietcatering.pl/katowice/, by każdy cel wagowy, czy też sylwetkowy był dla nas w zasięgu ręki.

Aby ustalić najlepsze proporcje i kaloryczność naszych posiłków, konieczne może być udanie się do dietetyka, który w oparciu o naszą aktywność fizyczną i cel diety ustali, jaką opcję kaloryczną powinniśmy wybrać. Znając swoje własne potrzeby żywieniowe i ograniczenia (choroby, alergie etc, preferencje) powinniśmy dobrać następnie opcję cateringową, która zapewni nam codzienne posiłki, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania.

Fit catering dla sportowców

Osoby, dla których sport stanowi codzienność, muszą pochłaniać dziennie dużo więcej kalorii, by wyjść na zero. Powodem są duże wydatki energetyczne, które mają miejsce podczas intensywnych, regularnych treningów. W ekstremalnych przypadkach, u zawodowców, diety mogą wynosić nawet 10, lub więcej tysięcy kalorii pochłanianych dziennie.

Raczej trudno osiągnąć ten poziom zawodowstwa, ale diety pudełkowe mogą znacznie odciążyć nas podczas planowania posiłków, jeśli paramy się sportem w intensywnym stopniu. Stąd też w ofertach cateringów znajdziemy diety, których kaloryczne zawartości dla przeciętnej osoby, spędzającej większość dnia w biurze są zwyczajnie nieosiągalne.

0 0 votes
Daj ocenę