Festiwale muzyczne w Katowicach w 2021 roku

Festiwale muzyczne w Katowicach w 2021 roku

29 marca, 2021 0 przez Mikołaj Online

Festiwale muzyczne w Katowicach – przegląd 2021

2021 rok obfituje w festiwale muzyczne w Katowicach. Zebraliśmy zestawienie czterech najciekawszych imprez muzycznych na Śląsku. Sprawdź, na co warto zarezerwować bilety już dziś. Kiedy odbędą się najlepsze festiwale w Katowicach?

Mayday Poland, Tauron Nowa Muzyka, Metal Hammer Festival i OFF Festival to jedne z największych imprez muzycznych w Polsce. Gromadzą co roku tysiące fanów dobrych brzmień z całej Europy. Dlatego już dziś trzeba rezerwować miejscówki na festiwale muzyczne w Katowicach. Zobacz, co ciekawego czeka na fanów elektroniki, alternatywy, techno i metalu w sercu Śląska.

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2021

Od 3 do 6 czerwca rusza Tauron Nowa Muzyka 2021, który jest jednym z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie. W tym roku na fanów Nowej Muzyki czeka fascynujący program artystyczny, a to wszystko w sercu Śląska. W tym roku głównymi gwiazdami są Underworld, Mike Skinner and The Streets. Oprócz tego na scenie wystąpią: Cigarettes After Sex, Floating Points, Dj Tennis, Anna Calvi, Soap&Skin, Donato Dozzy, Red Axes live, Rival Consoles Andy Stott, Skalpel i wielu innych znakomitych gości.

Metal Hammer Festival 2021

Fani mocnych brzmień musieli czekać rok na to wydarzenie muzyczne w Katowicach. Metal Hammer Festival nie odbył się w 2020 z wiadomych względów epidemiologicznych, ale już 26 czerwca zabrzmi z podwójną mocą. Headlinerem, czyli główną gwiazdą festiwalu pozostaje amerykańska grupa Deftones. Wkrótce ogłoszenie pozostałych zespołów, które wystąpią w katowickim Spodku. Już nie możemy się doczekać.

OFF Festival w Katowicach 2021

6 sierpnia rozpoczyna się OFF Festival. Impreza potrwa do 8 sierpnia i jak zwykle przyniesie wiele muzycznych wrażeń fanów szeroko pojętej alternatywy. Zagra między innymi Caribou z Danem Snaithem, który będzie promował najnowszy album Suddenly. Dan zaserwuje wybór najciekawszych utworów z ponad 600 kawałków z własnego dorobku. Oprócz tego wystąpią Mac DeMarco, Alyona Alyona, DIIV, Quinn Christopherson i wielu innych znakomitych gości muzyki alternatywnej. OFF Festival Katowice odbędzie się tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów. Już dziś można zakupić karnety, bo jak co roku szybko ich zaczyna brakować.

Festiwal muzyczny Mayday Poland 2021

10 listopada w katowickim Spodku rusza legendarny festiwal dla fanów muzyki techno. Na trzech scenach 21 edycji festiwalu Mayday Poland ponownie zagoszczą ponadczasowe brzmienia. Oprawa z instalacji świetlnych, laserowych i ledowych pozostawi jak co roku niesamowite wrażenie. Impreza jest przewidziana na kilkanaście tysięcy osób – już nie możemy doczekać się połączenia tej pasji i muzyki.

Bez względu na to, jakiej muzyki słuchasz z pewnością znajdziesz coś ciekawego w programie festiwali muzycznych w Katowicach. Trzymajmy kciuki, aby sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju przeszła w zapomnienie i byśmy znów mogli gromadzić się i bawić jak za dawnych czasów w akompaniamencie najlepszej muzyki bez względu na upodobania. Do zobaczenia na katowickich festiwalach!

 

 

 

0 0 votes
Daj ocenę