Ciacho Polanów

Ciacho Polanów

11 lipca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Ciacho to liczba a sama z niewielu komedii, które wykonałem Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w atak na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z dopłatą nieporadni, ale niezwykle odważni bracia. Reżyser wielki z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w obecnym filmie nieco odbiega od zwykłego charakteru swojej działalności.

Ciacho Wałcz

Nie przestaje on jednak głównego tematu zainteresowania – wciąż stanowimy w kręgach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka jest znacznie aktywną policjantką starającą się o awans. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco krzyżują jej plany. Znacznie mocno dowiadujemy się kto za tym całym trwa i wrabia piękną policjantkę. Pozostaje pytanie: jaki sens traktowała taż kobieta też jak dobrze potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Wałcz

Przygoda z względem

Seans z „Ciachem” w repertuarze dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do wszystkiej radości. Poza wieloma zabawnymi rzeczami oraz dowcipnymi dialogami można zobaczyć i ważne przesłanie pochodzące z filmu. Komedia pokazuje, że każdy, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, że stać prawdziwym bohaterem, oraz ponadto każdy bez wyjątku zasługuje na wielką miłość. Przesłanie obecne istnieje oddane w dobry, humorystyczny, a czasami nawet nieco ironiczny sposób. Główni bohaterowie są wyjątkowo barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co jakiś z nich na długo zapada w świadomość, oraz zarazem ich karykaturalność w pewny rodzaj też dużo podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film od jednego początku zaciekawia i powoduje, że widz w napięciu czeka na dalszy ciąg wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera wiele się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i szybkim, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Nieruchomość i rozpoznawalna obsada to w filmach Patryka Vegi tak już tradycja. Na wszelkim plakacie obrazu tego reżysera można stwierdzić znane twarze. Główna bohaterka – Basia jest stawiana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Jest to szczególna rola aktorki, ponieważ całkowicie zrywa z wizerunkiem spokojnej i poukładanej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można stwierdzić aktorkę w bardzo oryginalnych okolicznościach. Z początku na chwilę zabiera się ona w skórę prostytutki, później udziela się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można zauważyć i dość „niegrzeczną” scenę, w jakiej główna bohaterka eksponuje swoje piersi. Mimo dość ostrego wizerunku policjantki, z powodzeniem można sprawdzić, iż nie traci ona lubych widzów. Nie jedynie odtwórczyni istotnej roli zasługuje na znaczenie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to także niezwykle barwne postacie, które zasługują na równie dużą uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z niecodziennymi upodobaniami seksualnymi, jak zawsze świetnie odnalazł się w komediowej roli. Marcin Bosak, w gospodarki Krzysia, bardzo dobro poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na szczególnie ważne powodzenie zasługuje Paweł Małaszyński, od którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała również dużego zainteresowania. Samo istnieje niezależne: wszystka z skór na długo zapada w świadomość, a jednak między innymi o to aktualnie w filmach chodzi.

Ciacho Wałcz

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede każdym przyjemna do oglądania komedia, jaka nie wymaga od widza analizy i doskonałego skupienia. Opowiada barwną sprawę w wygodny dla klientów sposób, przy czym nie raz sprawy z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Jest to film, który warto zobaczyć choćby dla dobrej obsady aktorskiej oraz kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny spędzone z historią „Ciacho” Patryka Vegi to faktycznie doskonały gotuj na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera znanego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można uznać za udany.

Ciacho Wałcz

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Daj ocenę