Agencja Pracy Tymczasowej Recz  Zadzwoń 790666593

Agencja Pracy Tymczasowej Recz Zadzwoń 790666593

5 marca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest ważnym celem firm, których kierowcy wykonują usługi transportu międzynarodowego na obszarze tego państwa. Razem z ustawą Loi Macron oraz wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie minimalne dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione pozostało w jasnych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Tychowo Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej opłaty za jakąś porę pracy przychodzi na kursy pracownicze polskich firm transportowych tworzących we Francji, a ponadto wymaga pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe swoich gości.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe zobowiązane są do wyznaczenia swojego człowieka na terenie Francji, we pełnych możliwych przypadkach delegowania. Traktuje to zarówno kabotażu, kiedy również przewozu dwustronnego. Człowiek tego rodzaju odpowiedzialny jest zbyt reprezentowanie przedsiębiorstwa we Francji, a ponadto dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi i wypełnić dla wszystkiego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym istnieje ponad prowadzenie ewidencji czasu pracy wprowadzanej na miejsce Francji. Kierowca ciężarówki powinien mieć zaświadczenie o delegowaniu w samochodzie, łącznie z dokumentem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin funkcji w porządek dobry z działającymi na obszarze tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z odpowiednim dodatkiem według dotychczasowej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i już wynosi 10,03 euro za godzinę. W rozliczeniu należy te uwzględnić czas pracy tzw. amplitudy, która wyznacza okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Tychowo Zadzwoń 790666593

Wskazane jest specjalnie wyznaczenie dni urlopu a nowych wolnych dni, włącznie z kojarzącymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy pracują jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna i prawo unijne

Razem z obecnymi przepisami, składniki wynagrodzenia a nowe dodatki zawarte w państwowym układzie zbiorowym dotyczą także delegowanych pracowników francuskich. Regulacje też nie są tożsame z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w sukcesie przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet jeżeli sprzeciwiają się temu aparaty unijne. Płaca minimalna wynikająca z organizmu zbiorowego może to otaczać nie tylko minimalną stawkę godzinową, lecz i dodatek stażowy (uzależniony od długości produkcji oraz liczący do 8 proc.), dodatek z tytułu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z tytułu funkcji w wielka i niedziele oraz cen z urzędu podróży służbowych, naliczane za wszelki dzień z zakwaterowaniem oraz dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Tychowo Zadzwoń 790666593

0 0 votes
Daj ocenę