www.superkatowice.pl
Baner Rozwój 1 procent

W Katowicach ruszają Kilometry Dobra. Zbieramy dla Aniołów!

02-03-2018 Redakcja
W Katowicach ruszają Kilometry Dobra. Zbieramy dla Aniołów!
UM Katowice

Czy dobro można zmierzyć? Zdecydowanie tak! Dowodem jest inicjatywa KILOMETRY DOBRA, której celem jest wsparcie organizacji pozarządowych. W Katowicach będziemy pomagać podopiecznym Domu Aniołów Stróżów

 

Kampania rozpoczęła się 1 marca i potrwa do 3 czerwca. W naszym mieście będzie przebiegać pod hasłem: „Katowickie Kilometry Dobra. DLA ODMIANY życia dzieci i młodzieży

Anioły dołączyły w tym roku jako katowicki sztab kampanii, pod hasłem: Katowickie Kilometry Dobra. DLA ODMIANY życia dzieci i młodzieży. Podczas konferencji prasowej otwierającej Katowickie Kilometry Dobra wyklejono pierwsze metry dla dzieciaków.

Wpłacaj swoje Kilometry Dobra tutaj: kilometrydobra.pl/stowarzyszenie-pomocy-dzieciom-i-mlodziezy-dom-aniolow-strozow

KILOMETRY DOBRA to stworzona przez Polski Instytut Filantropii ogólnopolska kampania dobroczynna, w której co roku mogą wziąć udział organizacje z całego świata. Dzięki kampanii w ciągu ostatnich czterech lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 3,2 mln zł na realizację 130 projektów! 5. edycja Kampanii rozpoczyna się 1 marca i potrwa do 3 czerwca 2018 roku. W tym czasie pieniądze będą pozyskiwane na wiele sposobów. Kampanii towarzyszy próba pobicia Rekordu Guinnessa. Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale – stąd Kilometry Dobra.

W poprzednich latach akcję wspierali znani i lubiani ambasadorzy. Wśród nich m.in. Robert Lewandowski, Cezary Żak, zespół Perfect, IRA, Bracia Golec, Kamil Grosicki, Jakub Wawrzyniak, Łukasz Piszczek, Maciej Kot, Omenaa Mensah, Artur Barciś, Krzysztof Ibisz i inni.

Dom Aniołów Stróżów jest jedną z ponad 40-tu organizacji, które znalazły się w koalicji tegorocznej kampanii KILOMETRY DOBRA organizując akcję w Katowicach, która w naszym mieście będzie przebiegać pod hasłem „Katowickie Kilometry Dobra. DLA ODMIANY życia dzieci i młodzieży”. Planujemy zbierać fundusze na prowadzenie świetlic, klubów i pracy podwórkowej oraz organizację wakacji dla dzieci z po górniczych i po hutniczych dzielnic.

Przez trzy miesiące kampanii zamierzamy przeprowadzić całą masę akcji, a o szczegółach będziemy informować na naszej stronie internetowej oraz facebookowym profilu „Katowickie Kilometry Dobra”. Honorowy Patronat nad tegoroczną kampanią objął Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa. Miasto Katowice jest również Partnerem akcji.

 

Źródło: Urząd Miasta Katowice, Dom Aniołów Stróżów

Komentując treści w portalu Superkatowice.pl użytkownicy akceptują regulamin i politykę prywatności portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo do edycji lub usuwania treści niezgodnych z prawem lub regulaminem, naruszających dobre imię właścicieli lub redakcji oraz podszywających się pod zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Nawigacja

Nasza społeczność

Katowice są super